کولرگازی ایستاده

کولرگازی ایستاده

چند نکته مهم که مصرف کنندگان باید درباره کولرگازی ایستاده بدانند:

بیشتر خانه ها در آب و هوای گرم کولر گازی ایستاده دارند. برای بعضی ممکن است کولر گازی ایستاده تشریفاتی باشد اما برای خیلی ها یک لازمه است. این چند نکته می تواند مصرف کننده را بیشتر با سیستم کولرگازی اشنا کند و او را قادر می سازد تا از ان بهتر نگهداری و استفاده کند.

.

1- کولر چیست؟

  • در همه ی قسمت های خانه رطوبتی مناسب به وجود می آورد.
  • فضا را از رطوبت بسیار زیاد در بعضی فصول آزاد می کند.
  • تامین پایدار و کافی تهویه ی هوا
  • در  فصول معینی هوای اتاق را به خوبی خنک می کند.
  • به گرم کردن اتاق ها در زمستان کمک می کند.
  • دستگاهی است که در قیمت و نگهداری پر هزینه نیست.

2- چگونگی کارکرد یک کولرگازی

کولرگازی ایستاده : نقش کولر خانه ی شما این است که هوای گرم را از خانه به بیرون منتقل کند که به این وسیله شما و خانه ی شما را گرم می کند. کولر ها با گرفتن گرما از هوا، هوای خنک را به داخل خانه ی شما می آورند. هوا توسط دمیدن هوا با یک سری لوله های سرد به نام سیم پیچ تبخیر کننده خنک می شود. این همانند همان خنک شدنی عمل می کند که وقتی آب روی دستتان بخار می شود، حس می کنید. تبخیر کننده با مایع خاصی به نام سرد کن پر شده است که وقتی گرما را از هوا جذب می کند، از مایع به گاز تبدیل می شود. سرد کن به یک سیم پیچ دیگر در خارج از خانه ارسال می شود که در اینجا گرمایش را از دست می دهد و دوباره به مایع تبدیل می شود. سیم پیچ بیرونی چگالنده نام دارد چون سرد کن از گاز دوباره حالت مایع در می اید همانند نمِ روی پنجره ی سرد. یک پمپ که کمپرسور نامیده می شود، استفاده می شود تا سرد کن را بین دو سیم پیچ  به حرکت در اورد و فشار سرد کن را تغییر دهد تا کل سرد کن ها بخار شوند یا در سیم پیچ های مناسب ذخیره شوند.

3- تُنِ سرد کننده چیست:

کولر گازی ایستاده :قبل از اینکه سرد سازیِ کولر اختراع شود، خنک سازی توسط ذخیره ی توده های بزرگ یخ انجام می شد. وقتی ماشین های خنک کننده شروع به کار کردند، آن ها ظرفیتشان را توسط مقداری معادل یخی که در روز آب می شود اندازه گیری می کردند که کلمه ی “تن” در اندازه گیری کولر از اینجا نشات می گیرد.

بانه کولر | کولرگازی

4- مشکل کار کجاست؟

کولرگازی ایستاده :برعکسِ بیشتر وسایل گرمایشی، کولر ها سیستم های مکانیکی پیچیده ای دارند که تحت شرایط خاصی درست کار می کنند. بر حسب ظرفیت معینی در خانه اندازه گیری می شوند. آن ها دارای مقدار معینی سرد کن به نام “شارژ” هستند.  ان ها دارای مقدار معینی از جریان هوا در امتداد سیم پیچ ها هستند. وقتی هر کدام از این چیز ها تغییر می کند، دستگاه با مشکل روبرو می شود.

5- نقش فیلتر ها در کولرگازی ایستاده چیست؟

کولر گازی ایستاده :تقریبا همه ی دستگاه های کولر یک فیلتر در بالای تبخیر کننده دارند. فیلتر می تواند در شبکه ی برگشتی یا در مجرا های خاصی در سیستم لوله باشد و می تواند یک فیلتر پرز دار یا تا شونده باشد. این فیلتر ذرات را از جریان هوا می زداید که هم دستگاه کولر را تمیز نگه دارد و هم ذرات را از هوا دور کند.همانطور که فیلتر کارش را انجام می هد با ذرات بیشتر و بیشتری سنگین می شود. در واقع این کار باعث می شود که بهتر عمل کند اما همینطور مقاومت را بالا می برد و جریان هوا را کاهش می دهد. وقتی همچنین اتفاقی می افتد باید فیلتر را عوض کنیم. اینکه هر چند وقت فیلتر را تعویض کنیم بستگی به این دارد که هوا چقدر کثیف باشد و فیلتر چقدر برزگ باشد.

6- نگهداری دستگاه

کولر گازی ایستاده :مسائل مربوط به نگهداری روزمره مانند در اوردن فیلتر می تواند توسط بیشتر مصرف کنندگان انجام شود اما دیگر مسائل باید توسط خدمات حرفه ای انجام شود.ایده ی خوبی است که در اول هر فصل سرما، کثیفی و موانع را از روی سر پیچ و ابگذر بزداییم. این ممکن است نیازمند فراخوان خدمات حرفه ای باشد که به دستگاه و مصرف  کننده بستگی دارد.

 

قالب فروشگاهی